Založ si blog

Sme len otroci tejto doby

1blog
Bankám splácame úroky všetci, nielen tí, ktorí sú priamo zadlžení. Keď sa pozrieme na vývoj úverového trhu, napríklad za posledných 10 rokov, tak sme svedkami neustále narastajúceho zadlžovania obyvateľstva. Dá sa povedať, že otrokmi tohto systému sa stávame všetci, nie len ľudia, ktorí si berú úver/pôžičku.
Jednoducho každý z nás je otrok, pretože MUSÍME platiť dane, odvody, DPH a iné poplatky v takej výške akú si určí štát.
Áno viem, že definícia otroka je možno iná, ale podľa mňa človek, ktorý poctivo pracuje za mzdu, ktorá mu ledva pokryje náklady na život a stravu je otrok. Žiadna vláda po roku 1989 sa nesnažila skutočne občanom pomôcť. Namiesto toho ich len zdierala, zastrašovala, aby sa mohla pokojne venovať svojím kšeftom, podvodom a rozkrádaniu. Dnes sa títo ľudia nazývajú aj podnikateľmi, ktorí dávajú svojim zamestnancom len almužnu. Sú to presne tí otrokári.
Na Slovensku čelí exekúcii milión ľudí. Ďalšie státisíce ľudí nedokážu splácať istinu vo výške niekoľko sto eur, z dôvodu, že úroky sa im vyšplhali na úroveň niekoľko tisíc eur a exekútori im účty zablokovali. Presne aj z takýchto ľudí sa stávajú úrokoví otroci. Zároveň sú nútení čoraz viac k platbám cez účet, ktorý keď si otvoria hneď im blokujú peniaze. Keď používajú hotovosť často krátia veriteľa a hneď sú teda kriminalizovaní alebo krimizovateľní. Čo sa potom zneužíva na ich vydieranie.
Komu vlastne vyhovuje tento stav na Slovensku? Komu vyhovuje to, že milión ľudí žije z ruky do úst, majú zablokované účty a napriek tomu nestíhajú splácať úroky? Vyhovuje to jedine pôžičkovým a splátkovým spoločnostiam a bankám, ktoré majú zabezpečený trvalý príjem. Stačí im raz požičať peniaze, a potom ďalšie roky dostávajú úroky. Istina je už niekoľkokrát zaplatená, ale zisk z úrokov stále tečie a tečie.
Pred pätnástimi rokmi štát za 110 miliárd oddĺžil banky, ktoré boli tesne pred krachom. Zaplatili sme to my všetci, aj keď nikto z nás tieto banky do krachu nepriviedol. Štát z našich peňazí dal bankám, ktoré nás vykorisťujú tým, že berú úroky za nič. Nič pre nás nerobia.
Zakaždým, keď sú predané dlhopisy štátov a vždy, keď počujete, že štátny dlh rastie, to je kúsok vás, čo sa predáva.
Ak si nabudúce prečítate, že štátny dlh sa zvýšil alebo, že celkový dlh USA je 60 biliónov dolárov v nekrytých záväzkoch, tak verte, že vy a vaše rodiny sú tie, ktoré musia toto všetko zaplatiť. Zaplatia to priamo do rúk kráľov, elity mafie, drogových barónov, ktorí majú účty v Karibiku. Všetko je to na úkor vašich detí, budúcnosti, nádejí a snov.
2blog
Celá táto forma otroctva je marketingovo spracovaná tak, že sa javí ako veľmi atraktívna a ľudia majú preto pocit, že si robia dobre keď si zoberú „výhodný úver“.
Naše otroctvo nemá steny ako vo väzení a predsa sme v ňom.  Veľa ľudí si myslí, že žijú svoj život ako chcú, že si robia čo chcú a že sú slobodní. Ale to je omyl. Nikto nežije tak, ako chce. Potom sú ešte takí, ktorí si uvedomujú toto všetko ale stratili po tých rokoch nádej a potom je nás zopár ktorí sa snažíme ponúknuť alternatívu. Aby ste mohli všetci žiť lepšie.  Všetci žijeme len tak, ako nám určia zlodeji našich životov a len tak ako oni chcú aby sme žili. Otroctvo o ktorom človek nevie, že sa v ňom nachádza je ten najhorší stav. V minulosti všetci otroci vedeli, že sú otrokmi. Dnes to vie len málokto…

Ukážem na zločincov za to ma chcú umlčať

21.04.2016

Chcete zoznam zločincov z vlády a pozadí vlád ktorí nás okrádajú? Čítajte Dnes je významný deň. Je sviatok nespravodlivostíhaných. Dnes sa všetci môžu pričiniť o to, aby boli odhalení viac »

Kde zmizli kúpení novinári? Koniec demokracie na Slovensku.

21.04.2016

To, že vyšetrovateľka pochybila a omylom zavolala Puškárovi a rozpráva mu do telefónu taktické informácie pomýlila si ho možno s Kaliňákom, to je na zasmiatie, veď nevyzradila štátne tajomstvo. viac »

Afganistan, taliban

Pri útoku Talibanu na základňu pri Kandahári zahynulo 15 vojakov

26.05.2017 21:31

Pätnásť afganských vojakov bolo zabitých pri novom útoku bojovníkov hnutia Taliban v juhoafganskej provincii Kandahár. Pri následných bojoch prišlo o život 20 príslušníkov Talibanu.

GLOBSEC 2017

Svet zažíva ťažké časy. Čo na to Globsec?

26.05.2017 19:02

Snaha nájsť odpoveď na to, kam tento svet smeruje a čo s ním. Je to úloha pre tradičnú konferenciu Globsec, ktorá sa v piatok začala v Bratislave a potrvá do nedele.

Václav Mika

Manažéri v RTVS majú rozprávkové platy

26.05.2017 18:48

Niektorí vysokí manažéri RTVS brali až osemtisícové platy, teda oveľa vyššie ako napríklad predseda parlamentu či premiér. Vyplýva to z uniknutých dokumentov, ktoré sa v piatok dostali do médií.

Donald Trump, G7

Štáty G7 sa dohodli na spoločnom boji proti terorizmu, rozpory ohľadne klimatickej dohody pretrvávajú

26.05.2017 17:59, aktualizované: 20:59

Ako urobiť sedmičku opäť veľkou? Nájsť v tom zhodu nie je ľahké. Z lídrov, ktorí sa v piatok zišli na summite skupiny G7, sú štyria nováčikovia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 712x
Priemerná čítanosť článkov: 237x

Autor blogu

Kategórie

Archív